"HKS" - uchylno-przesuwne...

OKNA TARASOWE - HS, HKS (Patio) » "HKS" - uchylno-przesuwne...

  • możliwości wykonania wg przedstawionych schematów
    możliwości wykonania wg przedstawionych schematów

OKNA uchylno-przesuwne 
Okna "HKS" uchylno-przesuwne to nowoczesne i niebywale komfortowe rozwiązanie, dające możliwość pełnego wykorzystania przestrzeni mieszkalnej. Oprócz walorów funkcjonalnych i estetycznych drzwi przesuwne cechują się także wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, przyczyniającymi się do oszczędności energii.

 

Okna uchylno-przesuwne typu PATIO S zostały opracowane przede wszystkim z myślą o zastosowaniu w budynkach mieszkalnych, a także w obiektach użyteczności publicznej o charakterze wypoczynkowym takich jak: hotele, pensjonaty, domy wczasowe. Innowacyjne okucia wyróżniają się płynnym ślizgiem, umożliwiającym lekkie i precyzyjne przesuwanie skrzydeł, które można ustawić w dowolnej pozycji. Ergonomicza konstrukcja tego rozwiązania pozwala na wygodne sterowanie skrzydłem: zwalnianie z pozycji uchyłu, przesuwanie skrzydła do pozycji otwartej lub zamknietej, przyciąganie i zamykanie skrzydła jedną ręką przy użyciu niewielkiej siły.

Okna uchylno-przesuwne typu PATIO Z to system wyposażony w okucia z twz. aktywnymi rozwórkami z wymuszonym działaniem. Rozwórki te dociskają skrzydło do ramy na całej szerokości podczas zamykania i odpychają je od ramy podczas otwierania okna. Dzięki takiemu rozwiązaniu otwieranie i zamykanie skrzydła wymaga użycia mniejszej siły. Ten typ okuć nadaje się idealnie do dużych i ciężkich skrzydeł. Technologia okucia sprawia, że skrzydło przesuwane bardzo lekko przechodzi z pozycji zamknięcia do uchylania, będąc jednocześnie zabezpieczone przed bocznymi ruchami.  Obsługa systemu PATIO Z: zwalnianie z pozycji uchyłu, przesuwanie skrzydła do pozycji otwartej/zamknietej, przyciąganie i zamykanie skrzydła jest łatwa, że skrzydłem można z powodzeniem sterować przy użyciu jednej ręki.

stat4u