"HS" - podnoszono-przesuwne...

OKNA TARASOWE - HS, HKS (Patio) » "HS" - podnoszono-przesuwne...

 • typy konstrukcji HS
  typy konstrukcji HS
 • przekrój HS, U= 0,80 W/m2K
  przekrój HS, U= 0,80 W/m2K
 • próg w HS
  próg w HS
 • klamka od wewnątrz
  klamka od wewnątrz
 • pochwyt od zewnątrz
  pochwyt od zewnątrz

 

Ostatnie dwadzieścia lat, to nie tylko istotne zmiany w sytuacji politycznej i gospodarczej Polski, to także czas zdecydowanych zmian w sposobie myślenia o architekturze. Po pierwsze, mimo że nadal najpopularniejsze jest budowanie według tak zwanych projektów gotowych, kształty i konstrukcje pojedynczych domów oraz całe dzielnice przestają przypominać osiedla złożone wyłącznie z „kostek rubika”. Po drugie zdecydowanie zaznacza się chęć współpracy inwestorów z architektami w planowaniu i zagospodarowaniu powstających przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Nie powstają jeszcze przy tym architektoniczne wynalazki na miarę koła, ale coraz częściej inwestorzy i architekci sięgają po wiele śmiałych rozwiązań technicznych i technologicznych, które od lat stosowane w Europie, mogą stać się teraz także polskimi standardami.

 Jednym z takich rozwiązań okiennych robiącym karierę w Polsce są unoszono-przesuwne drzwi balkonowe z PVC, nazywane potocznie drzwiami HS. Wyrób powszechnie stosowany w innych krajach, u nas jest jeszcze nadal czymś o  czym wiele się mówi, trochę pisze, a niewielu go widziało. Właśnie takim drzwiom chcemy poświęcić ten artykuł, bo ze względu na zaawansowanie techniczne nie jest to produkt, który potrafi wykonać każda firma zajmująca się produkcją stolarki okiennej z PVC. Można powiedzieć, że jest to produkt, który wymaga producenta doskonałego, producenta dysponującego odpowiednią wiedzą techniczną i technologiczną. Nie jest to również produkt, którego będą poszukiwać inwestorzy, dla których jedynym wyznacznikiem i celem nadrzędnym jest budowanie z najtańszych dostępnych materiałów. Drzwi HS, to produkt przeznaczony przede wszystkim dla inwestorów wymagających. Wymagających wysokiej jakości wyrobów po to, by w finalnym efekcie otrzymać budynek całkowicie zgodny z ich oczekiwaniami użytkowymi, a przede wszystkim funkcjonalnymi w zakresie optymalnego wykorzystania powierzchni mieszkalnej i możliwości jej samodzielnego kształtowania. Drzwi HS można określić jako produkt oferowany przez doskonałych, wymagającym.

 

 

Możliwość wykonania konstrukcji o wymiarach:

Białe : 5000 x 2700, max pow. 13,5 m2
Kolor : 5000 x 2500, max pow. 11,5 m2

 

Doskonale wyprofilowana smukła klamka – zapewnia minimalny wysiłek i komfort przy przesuwaniu nawet bardzo ciężkich drzwi. Specjalny system podnośno-przesuwny  zapewniający dziecinnie łatwe i swobodne przesuwanie nawet bardzo ciężkich i dużych skrzydeł może być wzbogacony o zintegrowane elementy o klasie odporności antywyważeniowej  gwarantując ochronę przed wtargnięciem z zewnątrz i pełne bezpieczeństwo domowników.

 

 

 


Z praktyczną funkcją wentylacji szczelinowej zapewniające łatwe i swobodne przesuwanie nawet bardzo ciężkich skrzydeł.

 

 

 

 

stat4u